fbpx

Nemokamas pristatymas nuo 100€

Nesibaigiantys vasaros tikslai. Kodėl kartais nusiviliame ir kaip to išvengti?

Kiekvienais metais daugelis išsikeliame tikslų. Iš tiesų tikslus žmonės keliasi ne tik prieš naujų metų pradžią, bet ir prieš vasarą, kadangi vasaros metu daugelis turi daugiau laisvo laiko. Tokiu būdu yra susikuriama daug planų šiltam metų sezonui, pavyzdžiui, keliauti, apsilankyti renginiuose, išvykti į gamtą, sportuoti, pabūti su draugais, o gal tiesiog pailsėti. Tačiau vasaros viduryje arba pabaigoje galima pajausti nusivylimą, nes tikslai nėra įgyvendinti.

Kodėl vasara tinkamas metas tikslams?

  • Saulėtos dienos didina motyvaciją. Šilti orai skatina geresnę nuotaiką, kuri padės lengviau priimti iššūkius.
  • Daugiau laiko siekti naujų tikslų. Tai ypač jaučiasi moksleiviams ir studentams, kurie vasaros metu atostogauja. Turėdami mažiau užduočių, dėmesį galima skirti naujiems įgūdžiams ar tobulinti esamus.
  • Laikas su draugais. Daugiau laiko leisdami su draugais, susipažįstame su daugiau žmonių, kurie gali suteikti motyvacijos, ypač jei jie siekia bendrų ar panašių tikslų. 

Vis dėlto nusiviliame?

Visų pirma, verta paminėti, kad daugelio mūsų tikslai yra itin vertingi. Žmonės susirašo tikslus ir galvoja, jog jų pradės siekti. Tačiau niekas nesukuria strategijos, kaip jų pasiekti, nesusimąsto, kas būtų jų pasiekus. Juk reikia ne tik sugalvoti ir užsirašyti tikslus, bet ir išskirti prioritetus. Per dideli lūkesčiai gali sukelti didelį spaudimą, kurį jaučiant, tikslo siekti tampa sunku. Užsibrėžus atlikti itin daug darbų per trumpą laikotarpį, negalime susikoncentruoti į vieną užduotį. Ne tik laiko trūkumas gali daryti įtaką tikslų neįgyvendinimui, bet ir energijos trūkumas. Taigi, tik realistiškai vertindami savo galimybes ir planus bei tinkamai pasirinkus veikimo planą, įgyvendinsime savo tikslus.

Socialiniai tinklai – kelias į nusivylimą?

Mes visi bent kartą esame išgirdę apie socialinių tinklų vaidmenį kasdienybėje. Juk matydami, kaip kiti dalinasi savo vasaros akimirkomis, girdėdami, ką nuveikė ir kur nukeliavo, gali kilti noras lygintis su kitais. Tad natūralu, kad daug laiko praleidžiant socialiniuose tinkluose, atsiranda minčių apie neįdomią vasarą, kuri nėra sėkminga. Būtent tam svarbu prisiminti, kad socialiniuose tinkluose rodomos tik teigiamos akimirkos, o kiek darbo reikia įdėti, norint pasiekti tų dalykų, susimąsto retas.

Išvengti nusivylimo įmanoma?

  • Realistiški ir pasiekiami tikslai. Svajoti galima apie viską ir net apie tai, ką pasiekti užtruktų daug laiko. Jei jums jūsų tikslas atrodo didelis, svarbu jį paskirstyti į mažesnius, bet lengviau pasiekiamus etapus. Tad jei turėsite vieną pagrindinį tikslą ir jo sieksite mažais žingsniais, tikslo siekti bus ne tik lengviau, bet ir kaskart įvykdžius vieną iš etapų, atsiras daugiau motyvacijos.
  • Planavimas. Kaip ir minėjome, svarbu turėti strategiją, kuri padėtų siekti tikslo. Juk be konkretaus laiko užsibrėžimo, veiksmų eigos, tikslo siekti bus sunku. Didelė tikimybė, kad tada net pamiršite apie tikslą, nes jis bus didelis ir nežinosite nuo ko pradėti. Taigi, nepamirškite numatyti problemų, sunkumų ir veiksmų plano.
  • Poilsis bei mėgavimasis procesu. Net ir siekiant tikslų reikia turėti laiko atsipalaiduoti, užsiimti mėgstama veikla. Na, o siekiant tikslo džiaukitės procesu, kad išvengtumėte pervargimo.

Einam siekt tikslų?

Nors kartais gali ir nepasisekti pasiekti tikslo, svarbu nenusiminti, neprarasti vilties. Galbūt viskas ko reikia, yra tik geras veiksmų planas, o gal tikslą reikia padalinti į mažesnes dalis. Juk vasara yra itin geras laikas siekti savo svajonių. Tik nepamirškite, kad kartais procesas yra malonesnis nei pats tikslas, juk kaip gera pagalvoti apie visą įdėtą darbą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *